google0b9c6f50c7b51c79.htmlgoogle0b9c6f50c7b51c79.htmlgoogle0b9c6f50c7b51c79.html
ÜYELİKSİZ SİPARİŞ VERME DÖNEMİ BAŞLADI ! Almak istediğiniz ürünü seçin, Hemen Al / Sepete Ekle işleminden sonra Üyeliksiz Devam Edin, Ödeme Sayfasından ödeme yönteminizi seçin ve siparişinizi verin. İşte O kadar Kolay ! Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz   www.ABACIGAME.com

Fiyatlarımıza KDV eklenmiştir !

Fiyatlarımıza KDV eklenmiştir !
Fiyatlarımıza KDV eklenmiştir !

01.01.2018 tarihinde yürürlüğe giren 3 NOLU KDV beyannamesi gereğince elektronik ortamda sunulan hizmetlere yönelik katma değer vergisi uygulaması yasalaşmıştır.  Bu sebeple fiyatlarımıza %18 KDV eklenmiştir. Firmamıza ödeme yapan herkesin fatura bilgilerini tam olarak doldurması gerekmektedir. En geç 23 nisan 2018 e kadar her firmanın kdv beyannamesi yapması zorunlu olup, yapmayanlara maddi ve cezai işlemler yapılacaktır. 26 nisan 2018 de ödenmesi zorunlu olan kdv ocak-şubat ve mart aylarını kapsamaktadır. Bu aylarda kdv siz satış yapan her firma zarar etmiş olup, zararı tamamiyle firmaya aittir. Duyurulur.

3 Nolu KDV Beyannamesi Nedir?

3 Nolu KDV Beyannamesi; Türkiye'de ikametgâhı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayanlar tarafından Türkiye’de yerleşik ancak KDV mükellefiyeti bulunmayan gerçek kişilere elektronik ortam üzerinden sağlanan hizmetlere yönelik olarak Gelir İdaresi nezdinde almış oldukları özel KDV Beyannamesi ile bu hizmetlere isabet eden KDV’nin beyan edilip ödendiği beyannamedir.

Bir başka deyişle Türkiye'de ikametgâhı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayanlar tarafından Gelir İdaresince sağlanan ancak kendi sistemleri üzerinden beyan ettikleri KDV Beyannamesidir.

Uygulama Ne Zaman Yürürlüğe Girmiştir?

Uygulama 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 2018 yılında Ocak-Şubat ve Mart aylarında işlem yapan Türkiye'de ikametgâhı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayanlar tarafından Türkiye’de yerleşik ancak KDV mükellefiyeti bulunmayan gerçek kişilere elektronik ortam üzerinden sağlanan hizmetlere yönelik olarak hazırlanacak 3 Nolu KDV Beyannamesi 1-24 Nisan tarihleri arasında verilecektir.

3 Nolu KDV Beyannamesini Kimler Nasıl Verecektir?

3 Nolu KDV beyannamesinin veriliş şekli bizdeki uygulamadan oldukça farklı olacaktır. Buna göre, Türkiye’de ikametgâhı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayıp yukarıda sayılan hizmetleri, Türkiye’de KDV mükellefi olmayan gerçek kişilere bir bedel karşılığında sunanlar, bu hizmetlere ilişkin KDV’yi, “Elektronik Hizmet Sunucularına Özel KDV Mükellefiyeti” tesis ettirmek suretiyle beyan ederler.

3 Nolu KDV Beyannamesi Hangi Hallerde Verilecektir?

3 Nolu KDV Beyannamesinin konusu özetle internet ortamında sunulan elektronik hizmetlerdir. Türkiye’de ikametgâhı, işyeri, kanuni merkezi ve iş merkezi bulunmayanlar tarafından Türkiye’de KDV mükellefi olmayan gerçek kişilere bir bedel karşılığında elektronik ortamda sunulan hizmetlere ilişkin KDV’nin beyanı ve ödemesi için verilecektir.